فولاد خوزستان

تعداد بازدیدکندگان: 707 ۵ بهمن ۱۳۹۶ نسخه ی قابل چاپ

باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد خوزستان یكی از باشگاه های خوزستانی حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران است که در طول فعالیت خود توانسته با كشف و پرورش بازیكنان بومی و مستعد این استان و همچنین سایر استان های کشور، ضمن كسب عناوین متعدد در رقابت های فوتبال داخل کشور در رده های سنی مختلف، اعتبار ویژه ای برای خود کسب نماید.

 به واسطه اقدامات و تلاش های همه جانبه تمامی دست اندرکاران این باشگاه بوده که تاکنون بازیكنان زیادی در رده های مختلف ملی به تیم های ملی فوتبال کشورمان معرفی شده و با آن تیم ها به افتخارهای فراوانی در سطح بین المللی دست یافته اند.

 بازیکنان مطرحی مانند بختیار رحمانی، مهرداد جماعتی، ایمان مبعلی، حسین کعبی، ابراهیم میرزاپور، جلال کاملی مفرد، میلاد زنیدپور، علی بداوی، عادل کلاه کج، پژمان منتظری، کاوه رضایی ، آرش افشین و رضا نوروزی از جمله بازیکنانی هستند که در چند سال اخیر در معیت تیم های ملی مختلف فوتبال ایران به افتخارآفرینی در فوتبال آسیا پرداخته اند.

 

 

شروع کار فولادمردان

 فولاد خوزستان در سال 1374 با خرید امتیاز تیم جنوب اهواز وارد مسابقات فوتبال دسته دوم جام آزادگان شد.

 همایون شاهرخی در آن برهه، هدایت فولاد خوزستان را به عهده داشت که با درایت او و تلاش بازیکنان فولاد، این تیم توانست به رقابت های لیگ دسته اول راه پیدا کند.

 

 اولین دوره لیگ برتر (فصل 81-1380)

 رقابت های جام آزادگان در سال 1380 به مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور تغییر نام داد و فولاد در اولین سال حضور در این رقابت ها ، به عنوان سومی دست یافت وعنوان بهترین تیم شهرستانی این پیکارها را نیز از آن خود کرد.

 تیم فولاد خوزستان در پایان این دیدارها با 45 امتیاز پائین تر استقلال تهران 48 امتیازی و پرسپولیس 49 امتیازی قرار گرفت.